طراحی

امروزه مدل‌سازی اطلاعات ساختمان یا BIM (Building Information Modeling) باعث اجرای دقیق پروژه‌های ساختمانی می‌شود. در واقع مانند یک منبع مشترک اطلاعات، بین تیم طراحی و تیم اجرایی ساختمان است. این کار باعث افزایش هماهنگی، کاهش خطا، جلوگیری از دوباره‌کاری‌ها، کاهش هزینه، … می‌شود. در واقع به مجریان پروژه‌ها این فرصت را می‌دهد که قبل از شروع به کار، روش‌های اجرایی و تجهیزات مورد نیاز را برآورده کنند. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های طراحی در ساختمان‌ها، قسمت مربوط به تاسیسات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع (HVAC) که شامل انتخاب تجهیزات کنترلی، کانال‌کشی، لوله‌کشی و … است.
شرکت دیهیم تهویه نوین خدمات طراحی خود را بوسیله نرم افزار REVIT ارائه می‌دهد که یکی از نرم‌افزارهای قدرتمند در راستای بهبود مدل‌سازی اطلاعات ساختمان(BIM) است. از قابلیت‌های این نرم‌افزار می‌توان به هماهنگی بیشتر تاسیسات و معماری، سایزینگ دقیق لوله‌ها و کانال‌ها، طراحی به صورت سه بعدی، دقت بالا و هماهنگی زیاد با سایر نرم افزارهای طراحی اشاره کرد. همچنین مدل‌های هوشمند طراحی شده با نرم‌افزار REVIT در یک فایل پایگاه داده ذخیره می‌گردند.
کارشناسان شرکت دیهیم تهویه‌ نوین با مدل‌سازی تاسیسات ساختمان بوسیله‌ی نرم افزار REVIT ، آماده‌ی ارائه‌ی مشاوره و همکاری با مهندسان ، مشاوران، طراحان و پیمان‌کاران است که کمک بسیار شایانی به اجرای بهینه‌تر پروژه‌ها می‌کند.